субота, 16 листопада 2013 р.

Як же стати на рушник?



І ось нарешті весільний рушник вишито. Як же на нього ставати?
За традицією молодята мають ставати на весільний рушник коліньми для батьківського благословення. Але в наш час часто цієї традиції не дотримуються, стають у взутті. Для таких випадків небажано, щоб на рушнику був присутній орнамент з парою птахів (символ молодих) та побажання «На щастя!». Доречнішим буде геометричний візерунок та рослинний орнамент, такий як грона винограду, квіти, листя дерев та плоди калини .
В разі, якщо молодята стають для благословення на коліна, можуть використовуватися всі види візерунків з символами щастя, кохання та достатку.
Але цікаво й те, що весільний рушник має два кінці, які містять у собі певний енергетичний заряд. Юрій Мельничук, майстер народного мистецтва з вишивки, був учасником експериментів із вимірювання енергетичного потенціалу цього чи не найдавнішого елементу весільного обряду. Один бік рушника завжди мав заряд "плюс”, другий — "мінус”, посередині рамка екстрасенса стояла на "нулі”. Отже, на який бік має стати наречена? Вкладаючи батарейку в годинник ми придивляємося, аби не порушити полярність. Отак і молодята можуть або отримати могутню енергетичну підтримку, або... "розрядитися”.
Там де "плюс” — має стати чоловік, там, де "мінус” — жінка. Позитивний заряд має правий кінець рушника, або той, який вишивають першим. Другий кінець — влівий або жіночий, підсилює жінку. Чоловікові ж він може зашкодити і навпаки. Аби не сплутати, яким боком повернути рушник, у давнину рукодільниці на ньому робили мітки. До речі, узор на лівому і правому кінцях ніколи не був тотожний. На них, як у дитячій грі на уважність, завжди можна знайти десять розбіжностей. На те магічне полотно не ставали взуттям, а тільки колінами.
          Таким чином, молодята, стаючи на весільний рушник, повинні памятати, що він є символом входження в нове життя і бажання щасливого життєвого шляху.

Немає коментарів:

Дописати коментар